Zoubková víla

Zoubková víla

Někteří z Vás jistě znají scénu z filmu Transformers, když v noci přistávají na planetě Zemi roboti (autoboti) a malá holčička stojí tu noc v pyžámku venku na zahradě, kouká na obrovské monstrum před sebou a říká: „Tak ty jsi ta Zoubková víla?". Mnozí z Vás při zhlédnutí tohoto filmu jistě netušili, o jaké Zoubkové víle holčička mluví.

Stejně jako Santa Claus, jde o imaginární postavičku pocházející ze Spojených států. Jak Zoubková víla přesně vypadá, nikdo netuší. Co je ale jisté, že po nocích tajně navštěvuje dětské pokoje a sbírá mléčné zoubky. Ty děti nechávají pod polštářem, aby je víla mohla vzít a místo nich zanechat dáreček, anebo peníze. Je na rozhodnutí rodičů, zda víla dá pozornost za všechny vypadané zoubky, anebo jen za ten první a také je na nich vysvětlení, co víla se zoubky dělá, nejčastěji se říká, že z vypadlých zoubků staví zámek.

Tato báchorka může sloužit i jako dobrá motivace pro prevenci a čistění zubů.

Zoubková víla se u nás těší stále větší oblibě. Velkou tradici má již v zahraničí, kde se vyrábějí nejrůznější předměty s motivem zoubkové víly, pytlíčky a krabičky, do nichž se zoubky dávají, či speciální polštářky s kapsičkou na zoubek. Některé z těchto vychytávek jsou již k dostání i u nás.

Výsledky vyhledávání