29. 4. Mezinárodní den tance

29. 4. Mezinárodní den tance

Na 29. dubna každoročně připadá Mezinárodní den tance. Tento den vyhlásil Mezinárodní divadelní ústav a datum není vybraný náhodně, narodil se významný choreograf Jeann Georges Novarra roku 1727. A co myslíte, je tanec sport nebo ne?

Taneční sport je sportovní disciplína, vycházející ze společenského tance. Taneční páry na parketu tancují figury podle stanovených pravidel na odpovídající hudbu a snaží se co nejlépe ztvárnit charakteristické rysy tance i rytmus, melodii a strukturu hudby.

Tance se rozdělují do dvou tanečních disciplín, a to na standardní a latinskoamerické tance. Mezi soutěžní standardní tance patří waltz, tango, valčík, slowfox (neboli slowfoxtrot) a quickstep. Mezi latinskoamerické tance se řadí samba, cha-cha, rumba, paso doble a jive. U dětských kategorií se k této disciplíně přidává polka, byť není latinsko-americkým tancem.

Ano, i tanec může být opravdu náročný sport. Také byl jako jedna z disciplín zařazen na Hry IV. zimní olympiády dětí a mládeže. V České republice existuje spousta tanečních klubů, kam je možno děti přihlásit do zájmových kroužků pro děti již od předškolního věku. Dostane se jim pohybové průpravy, citu pro hudbu a rytmus, nových zážitků a kamarádů. Děvčata si možná splní sen, protože pro tento sport je specifické oblečení pro děti i pro dospělé, ve večerních róbách budou mnohé vypadat jako princezny a z chlapců se na chvíli stanou jejich princové.

Výsledky vyhledávání

E-shop vytvořil a spravuje Tomáš Neděla

Chcete podobný eshop? Napište na nedela.tomas@gmail.com, určitě se domluvíme.