Svátek matek

Svátek matek

Na druhou květnovou neděli každoročně připadá den matek. Pojďme se seznámit s matkami hrdinů z oblíbených animovaných pohádek, jak by například vypadala matka Mickey Mouse?

Maminka nebo matka je důležitou postavou v reálném životě a proto vystupuje takřka v každé pohádce nebo kresleném seriálu. V některý jsou zmíněny jen okrajově, jako například v Mimoni, já padouch 2, kde si napravený padouch vzal svou kolegyni, protože chtěl pro Mimoně a své adoptivní dcery pořídit matku.

Naopak v pohádce Na Vlásku se objevují matky rovnou dvě. První matce k narození princezny Lociky pomohla kouzelná květina, ale Lociku ukradla zlá čarodějnice a vychovala ji ve věži, jako druhá náhradní matka.

V seriálu Doktorka Plyšáková má hlavní hrdinka, malá holčička jménem Doký, která dokáže komunikovat s plyšovými zvířátky, svou vlastni maminku, která je také doktorka a Doký si přeje být doktorka po ní, až bude velká.

V seriálu Želvy Ninja, je jeden díl nazván Trhačova matka. Trhač je protivníkem želvích ninjů, byl totiž jedním z nejlepších studentů prastaré školy bojových umění, ve které vyučoval "mistr Tříska".  Jenže Trhač svého mistra zradil a musel školu opustit.

V našem eshopu nakoupíte spoustu dětského oblečení a doplňků pro děti s těmito výše zmíněnými hrdiny a můžete udělat dětem radost, stejně tak jako oni udělají radost vám, a ke dni matek pro maminky připraví malou pozornost nebo alespoň kytičku.

Výsledky vyhledávání