OBJEDNÁVEJTE DO PONDĚLÍ 18.12. A ZARUČÍME VÁM DORUČENÍ DO VÁNOC!!!

1. 5. První Máj

1. 5. První Máj

Co se Vám vybaví při vyslovení sousloví „první máj"? Rozkvetlá třešňová větvička nebo vlaječky v oknech?

Starší generace má jistě do paměti jistě nezapomenutelně vryty masové prvomájové průvody spojené s oslavou Svátku práce. Účast na oslavách bývala velmi často nepsaně povinná a nadřízení a učitelé měli nařízeno kontrolovat účast svých podřízených a žáků.

Pro mladší generaci a pro děti je první máj nejspíš spojený s láskou, 1. května se slaví tradiční český svátek zamilovaných. Dle původní tradice musí být každá žena v tento den políbena pod rozkvetlou třešní, aby následující rok neuschla.

Při letošní tuhé zimě bude možná problém rozkvetlý strom najít. Pokud to štěstí mít nebudete, zkuste se podívat alespoň po květovaném oblečení pro děti v našem eshopu, jako například šaty květované nebo legíny květinky.

Dalším zvykem, který se dodnes dodržuje, je stavění máje. Na návsích a náměstích 1. května vyrostou vysoko do výšky kmeny stromů nazdobené barevnými pentlemi. Májky je možné ukrást, ale pouze v noci z 1. na 2. května. Pokud je některá z vesnic o májku okradena, znamená to pro ni velkou potupu.

Výsledky vyhledávání

doprava

nyní od

29,- Kč

image/svg+xml zasilkovna

Více jak 10 let na trhu

Provozujeme E-shop již přes 10 let a máme tak mnoho zkušeností a mnoho spokojených zákazníků, kteří se k nám rádi vracejí. Jsme připraveni Vám nabídnout široký sortiment zboží za skvělé ceny.

30 dní na vrácení zboží

Chápeme případnou změnu názoru a proto Vám umožňujeme do 30 dnů vrátit zakoupené zboží bez udání důvodu

881 ks zboží nejen pro děti skladem

Ve vlastním skladu evidujeme nyní 881 ks zboží nejen pro děti, které jsou připraveny ihned k dodání