15. 5. Den rodiny

15. 5. Den rodiny

Rodina je základ státu... a mnohdy i základ pohádkových příběhů pro děti. Dnes 15. května si připomínáme jeden z „významných dnů" stanovený od roku 1994 Organizací spojených národů a to den rodiny.

Pojďme si představit některé populární animované pohádky, ve kterých se objevuje téma „rodiny". Začněme seriálem pro nejmenší děti s názvem Prásátko Peppa. Peppa pig je roztomilé, ale velmi drzé prasátko, má mladšího bratra Toma, Maminku a Tatínka. V seriálu vystupují i Babička a Dědeček, rodiče od Maminky.

V současnosti nejoblíbenější animovaná pohádka Ledové království, která vypráví příběh nebojácné princezny Anny, která se vydává najít svoji sestru Elsu. Ač se to nezdá, i v tomto příběhu vystupuje rodina, Anna a Elsa měly rodiče, kteří museli odcestovat a během cesty zahynuli při bouřce na lodi.

Samotné slovo rodina, anglicky family, nalezneme přímo i v názvech seriálů a pohádkových témat Addams Family, Mimoni family nebo v seriálu Simpsons family, určeném spíše pro dospělé, než pro děti. Rodina Simpsonů zahrnuje Homera, Marge, Barta, Lízu, Maggie, dědu Simpsona, psa Spasitele a kočku Sněhulku. Odehrává se ve fiktivním městě Springfieldu ve Spojených státech a paroduje americkou kulturu a společnost.

Výsledky vyhledávání