Havajská „Beach“ party v zimě

Havajská „Beach“ party v zimě

1. Havajská „Beach" party v zimě

Už jste někdy dostali pozvání na havajskou party? Přednedávnem jsme se rozhodli uspořádat narozeninovou oslavu v havajském stylu nebo chcete-li ve stylu „beach". To by asi nebylo až tak zvláštní, kdybychom se tuto oslavu nerozhodli udělat v nejchladnějším měsíci roku, a sice v lednu.

A protože jsme se snažili o to, aby byla propracovaná do všech detailů, tak bylo zapotřebí vymyslet několik následujících věcí.

Jakou uděláme výzdobu?

Na oslavě nesměly chybět havajské věnce z umělých květin anebo osvědčený fotokoutek, tentokrát s plážovými rekvizitami, které jsme se rozhodli vlastnoručně vyrobit. Naopak některých dekorace, jako například nafukovací balónky ve tvaru palmy nebo ananasu, jsme nakoupili v internetovém obchodě.

Co nachystáme na jídlo?

Vymyslet pravé plážové menu byl největší oříšek. Rozhodli jsme se využít anglických názvů jídel a ve chvíli, kdy jsme toto menu vymysleli, tak se nám rázem ujasnila i hlavní výzdoba stolů. Každé jídlo dostalo svůj popisek v angličtině a hosté měly k dispozici i seznam českých překladů a mohla začít degustace a odhalování, které jídlo se pod jakým názvem skrývá.

%picture_1% %picture_2%

Náročnější jídla jako „hawaii pizza" (pizza s ananasem) nebo „seashell salad" (těstovinový salát z těstovin ve tvaru mušliček) byla připravena v režii dospělých, ale snadnější a vtipnější chody zvládly bravurně i děti.

Například jídlo pod názvem „fish & chips" (slané rybičky a brambůrky) nebo „seewater" (voda s citrónem ve džbánku).

 %picture_3% %picture_4%

A nesmí chybět ananas! Stačilo jen upéct donuty (recept najdete zde v sekci Vaření s dětmi) a děti vystřihly ze zeleného kartónu zbývající součásti a ananasy byly hotové.

%picture_5%

Co řekneme hostům, ať si vezmou na sebe?

Samozřejmě, že letní plážové oblečení, co jiného by se taky hodilo na lednovou oslavu. Nesměly chybět sluneční brýle, klobouky a nafukovací kruhy a rukávky.

A zábava?

Jako „welcome drink" byly připraveny míchané drinky Sex on the Beach, nebo Blue Ocean.

%picture_6% %picture_7%

K tanci a poslechu nesměly chybět hity jako Lambada, WAIKIKI RAGA a nebo Asereje Song od Las Ketchup. A pro ty, kteří mají raději poklidnější akce a chtěli si jen tak posedět a počíst byl obstarán denní tisk.

%picture_8%

Výsledky vyhledávání