9. 9. Evropský den recyklace baterií

9. 9. Evropský den recyklace baterií

Pro spoustu dětí je již dnes naprosto přirozené třídění a recyklace odpadu, již ve školce se účastní spousty soutěží zaměřených na ekologii. Vědí, kam patří plasty, použitý papír nebo sklo. Vědí, ale kam patří použité baterie z jejich hraček, tabletů, mobilních telefonů a dalších zařízení? Už jste si domů pořídili ECOCHEESE?

V každé české domácnosti se nachází průměrně 49 baterií, z toho 8 použitých. To znamená více než 5 000 tun baterií, které leží v domácnostech a vyčkávají na to, zda se dostanou k recyklaci. ECOCHEESE je papírová krabička, ve které jsou díry jako podobně jako v ementálu, do které se mohou vkládat a uchovávat použité baterie.

Evropským dnem recyklace baterií bylo vyhlášeno 9. září a poprvé se tento den slavil v roce 2015. V tento den se narodil slavný italský lékař a fyzik Luigi Galvani (1737), který se proslavil pokusy s elektřinou, které vedly k sestrojení prvního galvanického článku. Hlavní myšlenkou je zvýšit povědomí společnosti o důležitosti třídění a recyklace použitých baterií. V tento den, také mohou lidé přinést vybité baterie, které mají doma schované, na jedno ze sběrných míst. Těch je v České republice již více než 19 tisíc.

Výsledky vyhledávání

E-shop vytvořil a spravuje Tomáš Neděla

Chcete podobný eshop? Napište na nedela.tomas@gmail.com, určitě se domluvíme.