28. 9. Václav

28. 9. Václav

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, svatého Ducha! Ty jsi dědic české země, rozpomeň se na své plémě, nedej zahynouti nám ni budoucím, svatý Václave!

Pamatujete si ze školních čítanek tyto verše? Od roku 2000 je dnešní den, 28. září, českým státním svátkem, nazývaným Den české státnosti, a to proto, že tohoto dne roku 935 byl zabit svým bratrem Boleslavem český kníže sv. Václav, patron Čech a Moravy.

Dnes také slaví svůj svátek všichni pánové se jménem Václav a všechny dámy, které nosí jméno Václava. Toto staré jméno slovanského původu a znamená Více slavný a vyvinulo se ze staročeského Věnceslav. Po domácku se křestní jméno Václav užívá jako Venca, Vašek, Venda, Váša, Vašík, Véna, Vašíček, Venoušek nebo Vacek.

A když jsme u té naší krásné české vlasti, víte, že v našem eshopu naleznete také dětské oblečení, kojenecké oblečení, ale také dětské oblečení pro dívky a dětské oblečení pro chlapce od českých výrobců? Širokou nabídku tohoto oblečení pro děti můžete prověřit na našich stránkách v různých kategoriích dětského oblečení od českých výrobců značky Kilian nebo značky Vejnar.

Výsledky vyhledávání

doprava

nyní od

29,- Kč

image/svg+xml zasilkovna

Více jak 10 let na trhu

Provozujeme E-shop již přes 10 let a máme tak mnoho zkušeností a mnoho spokojených zákazníků, kteří se k nám rádi vracejí. Jsme připraveni Vám nabídnout široký sortiment zboží za skvělé ceny.

30 dní na vrácení zboží

Chápeme případnou změnu názoru a proto Vám umožňujeme do 30 dnů vrátit zakoupené zboží bez udání důvodu

798 ks zboží nejen pro děti skladem

Ve vlastním skladu evidujeme nyní 798 ks zboží nejen pro děti, které jsou připraveny ihned k dodání