ZÁSILKOVNA NYNÍ ZA 29,- KČ A K TOMU NAVÍC SLEVA 20,- KČ PŘI PLATBĚ PŘEDEM :)


14. 2. Valentýn

14. 2. Valentýn

Svátek svatého Valentýna se slaví každoročně 14. února jako svátek lásky mezi partnery. V tento den si lidé dávají dárky, květiny, cukrovinky a pohlednice s tematikou především srdce, jako symbolu lásky. V poslední době tento svátek nabyl velkých rozměru především z komerčních důvodů.

Svátek má opravdu evropské kořeny. Byl pravděpodobně odvozen od svátku Lupercalia slaveném ve starověkém Římě. V předvečer tohoto dne byly do „urny lásky" vloženy lístečky se jmény dívek. Každý mladý muž potom tahal lísteček a dívka, jejíž jméno si vytáhl, se měla stát jeho milou v následujícím roce.

Legenda tvrdí, že Valentýn, po kterém byl svátek později pojmenován, byl pravděpodobně biskupem, který žil ve 3. století a že byl popraven kvůli lásce. Císař Markus Aurelius Claudius tehdy zrušil manželství, protože nechtěl, aby se muži rozptylovali od vojenských povinností a chtěli být s rodinou. Jenže Valentýn i přes zákaz zamilované páry tajně oddával. A v nemilost císaře upadl i proto, že mužům radil, aby své ženy neopouštěli a do válek neodcházeli. Tím si podepsal ortel a 14. února 269 ho císař nechal popravit. Svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví Svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní 14. února slaven.

K Valentýnu se váže celá řada zvyků, které pomalu pronikají i do českého prostředí například uzamykání zámků lásky, jedná se visací zámky, někdy ozdobené srdíčky nebo milostnými nápisy, které zamykají jako vyznání lásky zamilovaní, nejčastěji na zábradlí mostů. V našem eshopu můžete pořídit spoustu oblečení pro děti a doplňků pro děti s motivy srdíček.

Výsledky vyhledávání

doprava

nyní jen za

29,- Kč

image/svg+xml zasilkovna