Těhotenství je makačka, říkají muži

Těhotenství je makačka, říkají muži

Zatímco Vy, jako nastávající maminka, si užíváte prvních okamžiků a začínáte si zvykat na ranní (někdy i celodenní) nevolnosti, Váš muž je ve fázi překvapení a srovnávání se s realitou. Na začátku přichází milion otázek jako: „Jak se nám to povedlo? Kdy? Kde? Kdy bude porod?". Až k zamyšleným pohledům a civěním do neznáma, s tím, že když se ho zeptáte na co myslí, řekne Vám: „Ale na nic", a mezitím mu v hlavě probíhá vše od koupení kočárku, až po první třídu. Hold pánové potřebují na vše trošku více času.

Maminka se probojuje 1. trimestrem a nastane období užívání. Teď už u obou nastávajících rodičů. Tatínek totiž přišel do fáze chlubení se fotkou z ultrazvuku kdykoliv a kdekoliv. Snad jen pošťačka ji ještě neviděla. Maminku čeká vyšetření za vyšetřením a tatínek s ní vše prožívá a začíná si dělat svoji první atestaci z gynekologie a porodnictví. Projevuje se to především, tak, že s chlapy na pivu se nebaví o ničem jiném, než o tom, jak ženě otékají nohy z vedra, že ten screening dopadl dobře a že nejlepší na strie je mazat a mazat.

Maminka se dostává do třetího trimestru. Miminko se krásně vyvíjí a tatínek má čas na budování toho nejlepšího pro malého potomka. Nejdříve se musí pročíst nejrůznější recenze a hodnocení i při výběru obyčejné vaničky. Pro juniora jen to nejlepší. Pokračuje přes sestavování dětské postýlky, u kterého nejednou dojde na různé výrazy ze slovníku sprostých slov. A celý trimestr zakončíme netrpělivou otázkou: „Myslíš, že už?" A nekonečně se opakující odpovědí maminky: „Nevím, rodím poprvé."

Po tomto devítiměsíčním maratonu, ještě tatínek absolvuje porod, na který ho nikdo z jeho kamarádů nikdy nepřipravil. A teď už ví proč!

Nakonec je veškeré utrpení zapomenuto během jedné vteřiny, při pohledu do těch stejných malých oček a zjištění, že tohle je ta láska. 

Výsledky vyhledávání