Biatlon

Biatlon

Znáte jméno Gabriela Soukalova? Teď už vlastně Gabriela Koukalová! Těžko bychom hledali někoho, kdo by v dnešní době toto jméno neslyšel a někoho, kdo by nevěděl, co obnáší sport biatlon.

Jinak tomu bylo ale před pár lety. Zeptat se tenkrát někoho, co je biatlon, bude přemýšlet, ze kterých disciplín se skládá a jestli tam patří jízda na kole, nebo je to opravdu ten zimní sport, kterému byla věnována poslední reportáž ve sportovních zprávách v televizi. A jména jako Holubcová, Holubec nebo Háková se rozhodně nevyjímaly na transparentech.

Tzv. biatlonmánie zavládla v České republice od roku na přelomu roku 2012/2013, což potvrdili i vyprodané tribuny na únorovém Mistrovství světa v biatlonu 2013 pořádaného ve Vysočina Aréně v Novém Městě na Moravě.

Přitom základna biatlonu v ČR je široká po mnoho let. V různých regionech existuje spousta větších klubů, mezi nejvýznamnější patří Jilemnice, Letohrad, nebo Jablonec nad Nisou, ze kterého pochází v současnosti nejpopulárnější Gabriela Koukalová, ale i menších méně známějších klubů, jako např. Zruč u Plzně, nebo Břidličná na severní Moravě.

Pro upřesnění jedná se opravdu o běh na lyžích a střelbu, v létě existuje letní obdoba, kdy se běžecké lyže vymění za kolečkové, nebo pouze za běh.

Nejlepší věk pro děti, kdy začít s biatlonem je 6-7 let, kdy dítě nastupuje do první třídy. Sport není extrémně náročný na vybavení, k biatlonu jsou potřeba lyže a vzduchovka, vhodné oblečení pro děti, jak zimní, tak letní dětské oblečení. Od 15let děti vymění vzduchovku a střílí z malorážky.

Výsledky vyhledávání