Hurá do Mirakula!

Hurá do Mirakula!

Tak už i my jsme byli v Mirakulu. Rodinný park Mirakulum najdete ve středočeských Milovicích.

Vybrali jsme si pěknou slunečnou prázdninovou neděli a brzy ráno vyrazili ze severu Moravy do Čech. V malém poklidném městečku se z ničeho nic před námi objevilo parkoviště velikosti letištní plochy. Dorazili jsme kolem 11hod a kluci mající na starosti parkoviště kmitali v reflexních vestách a využívali každý centimetr prostoru k zaparkování vozů. Davy lidí proudily k pokladnám. V provozu byly všechny 4 pokladny a čekání se rovnalo asi minutě v „řadě".

Celý areál je tak akorát příjemně rozlehlý, že to ani nešlo poznat, že jsou tam tisíce návštěvníků.

Dostali jsme se dovnitř a studovali mapu, dětem nalepili na zápěstí pásky se jmény a našimi telefonními čísly. Když jsme četli propozice, nechápali jsme, proč jsou ty náramky tolik důležité, ale až tady jsme poznali, jak se dá z každé "prolézačky" vyjít třemi východy, a že důležité jsou. Dokonce jsme i dobrý skutek udělali, když jsme dvěma brečícím ztraceným chlapečkům rodiče podle telefonních čísel vytočili.

Opravdu se tam najde pro každého něco, dominantou jsou komplikovaná lanová centra a hrady, které zvládnou i menší děti a do kterých můžou i dospělí, ovšem žabky nejsou úplně vhodná obuv pro lození po lanech.

Na oběd jsme se chystali kvůli našemu diabetickému synovi s předstihem, ale obava z velkých front byla naprosto zbytečná, a pizzu a kuřízek jsme dostali v podstatě okamžitě. V celém areálu bylo dostatek stánků s občerstvením s velkým výběrem ze zdravých i nezdravých jídel, zmrzliny i ledové tříště i z alko i nealko pití. A to vše za NE pražské ceny. Všude je spousta toalet a mikrovlnek na ohřátí jídla.

Prošli jsme se lesní stezkou, četli o stromech a schladili se ve stínu. Ten klid, ten stín a chládeček. Ano teplota se vyšplhala na příjemných 35°C, pocitově asi padesát. Ale dalo se, hodně vody a stín se dal taky najít. To je velké plus, jsou tu zastíněné louky na pikniky, les a spousta slunečníků!

Na závěr nás zlákal i vodní svět, sice jsme s sebou neměli plavky, což byla asi chyba, ale nakonec jsme si vystačili s kraťasy. Jo a kromě plavek nezapomeňte sbalit pro děti i čelovky nebo baterky, v podzemních katakombách je černočerná tma.

Děti, i my dospělí, jsme si celý den užili na 200% a museli jsme slíbit opakování! Takže další doporučení zní, opravdu Vám nejspíš nebude stačit jedna návštěva. Park sousedí s Tankodromem, se kterým je propojený vláčkem, ale na tuto atrakci bychom opravdu potřebovali druhý den, možná dva :-)

Výsledky vyhledávání

E-shop vytvořil a spravuje Ing. Tomáš Neděla