Bavlna

Bavlna

Bavlna je textilní vlákno z plodiny (keře) Bavlníku, které jsou tvořeny celulózou a jsou používány pro výrobu hlavně oblečení, přikrývek a polštářů. Vlastně se z bavlny dnes vyrábí něco přes 50% všech vyráběných textílií. Její stáří, respektive její první využítí pro oblečení, se datuje již někdy před pěti tisíci, možná i deseti tisíci lety.

Mezi nejdůležitější vlastnosti bavlny patří její vysoká pevnost v tahu a v oděru. Oblečení či povlečení z bavlny jsou velmi jemné na dotek a také velmi pevné. Je zajímavé, že tato pevnost se při namočení ještě o takových 20% zvyšuje, proto je velmi vhodná pro namáhané a často používané textilie, které se musí častěji prát. Výrobky z bavlny, jako dětské oblečení a dětské přikrývky, jsou velmi jemné a příjemné na omak , přičemž dokáží sát značné množství vlhkosti.

Mezi její největší slabiny patří snadné mačkání, žmolkování látek, taktéž její výhřevnost není vysoká. Nicméně se tato látka například v mikinách a bundách pro děti používá jako svrchní materiál, který je vevnitř vystlán různými dalšími látkami, například peřím, které má zase na rozdíl od bavlny chrání velmi dobře před chladem.

V našem e-shopu si můžete vybrat z různých bavlněných dětských výrobků, jako například dětské povlečení, či dětská tričkatepláky a také dětské spodní prádlo.

Výsledky vyhledávání