OBJEDNÁVEJTE DO PONDĚLÍ 18.12. A ZARUČÍME VÁM DORUČENÍ DO VÁNOC!!!

Svátek svatého Mikuláše

Svátek svatého Mikuláše

V předvečer svátku sv. Mikuláše podle českých tradic do ulic měst a obcí vyrazí muž s bílými dlouhými vousy, oděn do biskupského oděvu, tou postavou není nikdo jiný než Mikuláš. Častokrát se objevuje v doprovodu čertů a andělů. Andělé spolu s Mikulášem rozdávají dětem dárky, zatímco čert má za úkol strašit a symbolicky trestat zlobivé děti. Obvyklými dárky pro děti jsou čokolády, perníčky, ale také ovoce a pro zlobivé hříšníky brambory nebo uhlí, nebo je také možné, že skončí v čertově pytli.

A kdo to vlastně byl Mikuláš?

Svatý Mikuláš z Myry byl velmi oblíbeným biskupem, který proslul štědrostí, jako obránce víry a jako zachránce nespravedlivě obviněných. Zemřel 6. prosince kolem roku 350. Bývá vyobrazen jako biskup, který v ruce drží knihu Písma svatého a u něj jsou zobrazena tři jablka nebo zlaté koule. Byl také inspirací pro vytvoření mýtické postavy Santa Clause.

Proč se dávají sladkosti do punčochy?

Podle pověsti, svatý Mikuláš obdaroval tři dívky ze zadlužené rodiny třemi pytlíčky se zlaťáky. Každé dívce hodil pytlíček se zlaťáky v noci oknem, potají, aby jej nikdo neviděl. Té třetí pytlíček spadl přímo do zavěšené punčochy a dívka ráno nalezla překvapení v podobě vytouženého věna. Pokud byste chtěli i Vašim dětem nachystat překvapení do punčoch a ponožek, případně v dalších letech vyrobit i netradiční adventní kalendář, můžete vybírat v našem eshopu.

A proč se na Mikuláše naděluje?

Tato tradice vznikla při chlapeckých biskupských hrách na klášterních školách v 10. století. Při těchto hrách jeden ze žáků nesl berlu, kterou přebíral funkci představeného kláštera a po jeden den v roce byl pánem školy. Ve 13. století byl tento svátek posunut na den svatého Mikuláše a později se přidal i čeledín Ruprecht, který naděloval dětem dárky. Vy můžete obdarovat i své nejmenší členy v rodině, kteří ještě sladkosti nebo ovoce neocení a vybírat z kojeneckého oblečení třeba toto mikulášské body.

Výsledky vyhledávání

doprava

nyní od

29,- Kč

image/svg+xml zasilkovna

Více jak 10 let na trhu

Provozujeme E-shop již přes 10 let a máme tak mnoho zkušeností a mnoho spokojených zákazníků, kteří se k nám rádi vracejí. Jsme připraveni Vám nabídnout široký sortiment zboží za skvělé ceny.

30 dní na vrácení zboží

Chápeme případnou změnu názoru a proto Vám umožňujeme do 30 dnů vrátit zakoupené zboží bez udání důvodu

881 ks zboží nejen pro děti skladem

Ve vlastním skladu evidujeme nyní 881 ks zboží nejen pro děti, které jsou připraveny ihned k dodání