Oblečení pro děti na jarní období

Jaro je tady a s ním i spousta starostí spojených s výběrem vhodného oblečení pro děti. Ať už se jedná o kojenecké oblečení, oblečení pro holky nebo oblečení pro kluky, výběr jarního oblečení bývá mnohdy velkou záhadou. Zvlášť, trápí-li nás současné aprílové počasí, není se čemu divit. Maminky nevědí, co svým ratolestem dát na sebe, a co teprve pak tatínkové, ti jsou bezradní úplně. Ráno bývá ještě pěkná zima, odpoledne zas vysvitne sluníčko a je lépe pak děti obléknout méně. Pokud jsme s dětmi doma, ještě to jde, ale pokud již chodí do školky nebo do školy, je to horší, musíme počasí předvídat a podle toho volit, jaké oblečení pro děti ráno zvolíme. Jarní oblečení pak nabízí širokou škálu možných variant a kombinací.

Oblečení pro nejmenší však zahrnuje také velkou pozornost. Mezi kojenecké oblečení se řadí běžně velikosti od čísla 50 do čísla 92. Všechno toto oblečení by mělo být nezávadné pro děti do 3 let, tudíž vyrobeno z velmi kvalitních materiálů testovaných právě pro tuto věkovou skupinu. Z oblečení na jaro se nám pro miminka budou hodit body, kalhoty, ponožky, punčocháče, bundy, kabátky, pyžama, mikiny, svetry, pro holky pak sukně, šaty, tuniky, pro všechny ještě trika, overaly, dupačky i polodupačky. Celá tato sada kojeneckého oblečení obsahuje nepřeberné množství kombinací. Na jaře dětem oblékáme často body, polodupačky nebo dupačky, na nožičky ponožky, oblečení doplníme mikinou nebo svetříkem, přidáme čepičku a dítko dáme do kočárku do jarního slabšího fusaku nebo přikryjeme dekou. Pokud je venku chladněji, třeba brzy ráno, oblečení doplníme ještě bundou nebo kabátem. Další variantou je body a mikina, punčocháče a kalhoty, čepice. Možná varianta je také overal s dlouhým rukávem a ťapkami, na něho mikina, svetr, případně bunda nebo kabátek, dále kalhoty a ponožky. Holčičkám pak můžeme dát třeba bodyčko s dlouhým rukávem, punčocháče, sukni nebo šatičky, svetr, bundu, čepici. Jarní móda nám nabízí skutečně velké množství nejrůznějších variant. Jen pouze vybíráme oblečení dle aktuálního počasí. Každopádně bych doporučila mít od každého kousku oblečení pro děti doma něco, pak můžete skvěle kombinovat a vybírat podle potřeb svých i vašeho miminka.

Jarní oblečení se týká i starších dětí, nejen miminek. Oblečení pro kluky na jaro by mělo obsahovat tak 2 až 3 bundy nebo kabátky, tak 2 až 3 čepice, určitě tak 3 až 5 mikin a svetrů, tak patery kalhoty, dostatečné množství ponožek a punčocháčů a spoustu trik. Nesmíme zapomenout ani na spodní prádlo, také na pyžama na spaní. Pokud s dítětem chodíme plavat, bude se hodit nějaká ta osuška s kapucí a plavky. Chlapečkové mají velmi rádi oblečení s pohádkovými motivy, hlavně s takovými, které vidí často v televizi. Syna určitě potěší chlapecké pyžamo – Cars,  Želvy Ninja, Mickey, Mimoni, Angry Birds nebo Spiderman. Oblibu si získají také chlapecké plavky – Cars nebo bermudy – Spiderman.

Oblečení pro dívky pak bude zahrnovat taky tak 2 až 3 bundy nebo kabátky, 2 až 3 čepice, určitě 3 až 5 mikin nebo svetrů, tak patery kalhoty, navíc nějaké ty sukně a šaty, ponožky, punčocháče, pokud s holčičkou chodíte plavat, tak taky osušky s kapucí a plavky. Ono je vůbec lepší nakoupit ty plavky s předstihem, někdy to bývá na koupání venku už na konci května nebo začátkem června, tak aby vás počasí nezaskočilo. Nesmíme zapomenout také na pyžama a spodní prádlo. Ale snad nejdůležitější je mít ve skříni velkou zásobu triček a tunik. Holky jsou nadšené z oblečení, které má na sobě potisk jejich oblíbené pohádkové postavičky. Moderní jsou hlavně motivy: Violetta, Ledové Království, Sofie První či s Minnie.

Jarní oblečení vám tedy může zabrat třeba půlku skříně. Jarní počasí prostě je takové nevyzpytatelné, je tedy dobré být připraven opravdu na vše a mít nějaký základ, ze kterého můžete vycházet a který můžete kombinovat. Kojenecké oblečení bývá často ušpiněné, pokud děti po jídle blinkají, nebo pokud promočí plenku, potom tedy potřebujeme mít nachystaných více kousků. Oblečení pro kluky zas musí být v dostatečném počtu kvůli tomu, že kluci bývají raubíři a častěji při hrách své oblečení ušpiní. A oblečení pro holky je často potřeba ve větším množství kvůli jejich sklonu k parádění se. A především, jak již bylo řečeno, počasí je v našich končinách nevyzpytatelné a je třeba být připraven na všechno, třeba právě vhodným výběrem jarního oblečení pro děti.


Další články o módě a oblečení pro děti