Krásná zima na Moravě

Beskydy - zima v českuDo Česka a na Moravu dorazila zima v plné své kráse. Už jste se byli projít v krásném zasněženém lese? Ne? A co děláte, sedíte doma? No to je ale škoda, protože venku naleznete krásnou zemi pokrytou sněhem, krásné stromečky s nánosy námrazy svítící a rozpínající se v lesích. Plno lyžařů na sjezdovkách.

No zrovna o víkendu jsme také s dětmi vyrazili na hory, přesněji na kopeček, kde postavili lanovku. Nebudu Vám lhát, alpy vypadají jinak, ale i ty naše Moravské hory mají něco do sebe a i takový malý kopeček, opatřen lanovou dráhou, je pro děti hotovým rájem. Samozřejmostí je dobré oblečení pro děti, jelikož i při malém kopečku, když se lyže pořádné rozjedou, tak to pořádně fouká, hlavně dětem za krk. A těch pádů, které děti zažijí na studený sníh – nepočítaně.

Pro děti jsme ale pořídili výborné zimní kombinézy. Navíc jsou tak krásně barevné, že i když jsem svou dceru nechal se slečnou instruktorkou, vždy jsem ji z protějšího většího kopce viděl, jak si to sviští dolů.

Zimní kombinéza je vůbec pro děti to nejlepší, protože je v celku spojena i s bundičkou a tudíž při pádech nezalézá sníh pod bundu, jak je u jiných zvykem. Navíc je i teplá, i když jsme raději dětem dali pod kombinézu ještě legíny a pro syna tepláčky plus nějaké to tričko, člověk nikdy neví, jaké bude zrovna počasí na horách, když vyráží z vyhřátého domova. Samozřejmostí byla i nějaká ta šála, zimní dětská čepice a dětské rukavice „palčáky“ (přece jenom se lépe oblékají, než tzv. pětiprstové rukavice). Když jsme to všechno na děti navlékli, tak jsme si opravdu užili krásný den na lyžích v Beskydech, paráda. Mohu doporučit například ski areal Řeka, sice pro dospělého lyžaře je to malá sjezdovka, ale pro děti výborná.

Radím Vám, neseďte doma, sníh je tady v Česku jen na chvíli, pak zase zmizí a veškerá ta krása zimních radovánek se vypaří, jak pára nad hrncem. Zvedněte se od těch placatých beden a pohodlného gauče, oblečte pořádně své děti a zajeděte se s něma alespoň projít, když už né lyžovat. Dětem to moc prospěje.Beskydy - zima v česku


Další články o módě a oblečení pro děti