České výrobky - záruka kvality

Dneska oblečení pro děti není zrovna levná záležitost, a pokud chceme kupovat nové, a ne z bazaru, tak skutečně mnohdy musíme počítat s tím, že si trochu připlatíme. Jenže, za co vlastně platíme? Měli bychom požadovat nějakou tu záruku kvality. Pokud chtějí maminky ušetřit na nějakém tom triku, mikině či bundě, často zabrousí do pochybných tržnic. Někdy mohou natrefit na dobrý výrobek, ale většinou je zkušenost taková, že z tržnice si vlastně nic moc extra oblečení pro své dítě nepřinesete.

Pokud zvolíte některý český výrobek, který bude zároveň zárukou kvality, můžete si být jisti, že takové dupačky budou na první pohled nejen pěkné, ale na druhou stranu také kvalitně ušité, nebudou se různě párat, po prvním vyprání nebudou ztrácet barvu, ani je nebudou pouštět do dalšího oblečení. Kojenecké oblečení a jeho výběr opravdu vyžaduje zvýšenou pozornost. Pak se nestane, že máte doma několik body a overalů z tržnice, u kterých musíte prát pomalu každý kousek zvlášť, jinak by vám všechno obarvil na modro nebo na růžovo. U oblečení od českých výrobců se nestává, že by velikost neodpovídala skutečnosti, případně by třeba část výrobku té velikosti neodpovídala. U takových těch „no name“ bodyček se mi občas stalo, že body sice pasovalo na postavu batolete, ale na druhou stranu mělo příliš malý otvor pro prostrčení hlavičky, takže bylo vlastně k ničemu.

Pokud zvolíte oblečení pro miminka, které je zároveň značené jako oblečení od českých výrobců, myslím, že neprohloupíte. Oděvy pro holky i oděvy pro kluky z řad českých výrobců bývá skutečně zárukou kvality, tady pořád platí rčení „zlaté české ručičky“. Takové kojenecké oblečení vám pak vydrží klidně i na druhé nebo třetí dítě, nepáře se, netřepí, barvy zůstávají stálé, oblečení nikde neškrábe, neškrtí, drží tvar. A navíc, to, že je tričko české výroby, nemusí nutně znamenat, že je to oblečení nějak neúměrně drahé, naopak!

Známou značkou je Amálka (která je zaměřená na miminka) či Vejnar (který má oblečení i pro větší chlapce a dívky). Jedná se o oblečení od českých výrobců, který je skutečně zárukou kvality. Oblíbené jsou bavlněné čepice na šňůrky od této značky, jsou z příjemného materiálu, ze 100% bavlny, žádné uměliny. Jedná se o český výrobek. A to je určitě potřeba v dnešní době upřednostnit. Pokud si ještě chcete doplnit výbavičku pro své další miminko,  určitě si kupte ten kojenecký kabátek, dupačky, body, vše značky Amálka, vše je od českého výrobce a vše ze 100% bavlny.

Bavlna se pokládá na letní období za jeden z nejlepších možných materiálů. Je prodyšná, přizpůsobivá, dobře saje pot a nedráždí pokožku. Pokud budete mít od značky Amálka či Vejnar několik kousků oblečení pro kluky i holky budete maximálně spokojeni. Určitě tedy doporučujeme a nejen tyto značky, ale také další moderní dětské oblečení od českých výrobců, kteří znamenají tu pravou záruku kvality.


Další články o módě a oblečení pro děti