28. březen - Den učitelů

Světový den učitelů se od roku 1994 po celém světě slaví 5. října. V České republice však připadá každoročně na 28. března, kdy oslavujeme výročí narození Jana Amose Komenského. Ten se narodil v roce 1592 v Nivnici u Uherského Brodu. Je uznáván jako významný český spisovatel, humanista, filozof, teolog a zakladatel moderní pedagogiky.

Ministerstvo školství tento den vyhlašují výsledky ankety Zlatý Ámos a uděluje Plakety Jana Ámose Komenského pro nejlepší učitele. V anketě se vyhlašuje několik kategorií, některé hodnotí odborná porota, některé samotní žáci.

A jak by měl takový nejoblíbenější učitel vypadat? Na jakého učitele ze svých studentských let vzpomínáte nejčastěji?

A jak by měl vypadat správný žák? Měl by chodit do školy vždy upravený, mít vhodné a oblečení, měly by chodit pravidelně a včas podle rozvrhu hodin, být vždy patřičně připravený na výuku a plnit si své domácí úkoly. Ke spolužákům i učitelům se chovat s respektem a úctou.

Bohužel práce učitelů není často patřičně ohodnocena a ani respektována. A proto v tento den je ta nejlepší příležitost své učitele čímkoli potěšit a ukázat, že se žáci ve škole cítí dobře a že si svých učitelů skutečně váží.


Další články o módě a oblečení pro děti